Skóra sucha, a odwodniona – wiesz jaka jest różnica? 

Często te dwa typy skóry są ze sobą mylone. Skóra sucha oraz skóra odwodniona znacząco się od siebie różnią. Przede wszystkim tym, że przyczyny ich powstania są odmienne, dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniej pielęgnacji oraz zabiegów! 

Na szczęście w CosmoBelle Medical Center mamy na to swoje sposoby! Na konsultacji kosmetologicznej dobierzemy odpowiednią, indywidualnie dobraną kurację, która pomoże zadbać o Twoją skórę! 

Skóra sucha, a odwodniona - wiesz jaka jest różnica?

 

Skóra sucha

Jest delikatna i cienka oraz charakteryzuje się dyskomfortem spowodowanym przewlekłym uczuciem ściągnięcia i suchości. Skóra sucha nie wytwarza sebum, dlatego potrzebuje dużej dawki nawilżenia i regeneracji dostarczanej z zewnątrz. Bardzo często na tego typu skórze są widoczne suche skórki, a sam naskórek może pękać lub złuszczać się. Oprócz tego, dość mocno reaguje na takie zmiany temperatury, jak mróz, czy słońce, co przejawia się zaczerwienieniem lub szczypaniem. 

 

Skóra odwodniona

W przeciwieństwie do skóry suchej, jest stanem przejściowym, który może dotknąć każdy rodzaj skóry. Charakteryzuje się utratą blasku, elastyczności oraz brakiem odpowiedniej ilości wody w naskórku, co przejawia się poprzez uczucie ściągnięcia, delikatne łuszczenie naskórka oraz zaczerwienienie. 

Zarówno przy skórze odwodnionej, jak i suchej należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. 

 

Jeśli zastanawiasz się jaki zabieg będzie odpowiedni dla ciebie, zadzwoń i umów się na konsultacje, nasi kosmetolodzy z przyjemnością doradzą i wybiorą najlepsze dla Ciebie rozwiązanie! 

 

Zapraszamy do kontaktu! 

Zobacz również:

Jak nadać elastyczności wiotkiej skórze?

Jak pozbyć się przebarwień?

CosmoBelle Medical Center
Ul. Gen. Jankego 14,
40-612 Katowice
Tel: +48 509 563 700


💡 Do CosmoBelle Medical Center łatwo dojedziesz z Chorzowa, Mikołowa, Tychów, Łazisk, Rudy Śląskiej, Sosnowca i Mysłowic 🙂

Call Now ButtonKliknij i zadzwoń!