Piękno letniego blasku! 

Lato to czas, kiedy nasza skóra wymaga szczególnej troski i uwagi. Słońce, wysoka temperatura, chlor w basenach i sól w morzu mogą wpływać na jej kondycję i wygląd. Dlatego warto zadbać o odpowiednią pielęgnację, aby zachować promienny wygląd i zdrową skórę przez cały sezon letni. W trosce o twoja skórę, przygotowałyśmy pięć zasad letniej pielęgnacji, które przyczynią się do poprawy jej wyglądu.

5 ZASAD LETNIEJ PIELĘGNACJI TWARZY

 

Najważniejsze zasady:

1.Dwuetapowe oczyszczanie skóry

Dwuetapowe oczyszczanie skóry to podstawa każdej letniej pielęgnacji. Pierwszy krok to zastosowanie olejku lub mleczka do demakijażu i usunięcie zanieczyszczeń powierzchniowych, takich jak makijaż, sebum i kurz. Następnie przystępujemy do drugiego etapu, którym jest dokładne umycie skóry żelowym lub piankowym żelem oczyszczającym. Dzięki temu procesowi skóra będzie oczyszczona z głębszych zanieczyszczeń, a pory zostaną odetkane, co przyczyni się do poprawy jej tekstury i blasku.

2.Fotoprotekcja 

W okresie letnim, kiedy słońce jest szczególnie intensywne, fotoprotekcja jest niezwykle ważnym elementem pielęgnacji skóry. Wybieraj kremy z filtrem SPF 50. Regularne aplikowanie kremu z filtrem co 2-3h, zapewni Twojej skórze maksymalną ochronę przed promieniowaniem UV, zapobiegnie fotostarzeniu się skóry i pojawianiu przebarwień.

3.Antyoksydacja

Antyoksydanty są niezwykle cennymi składnikami w pielęgnacji skóry, szczególnie latem. Pomagają walczyć z wolnymi rodnikami, które powstają w skórze na skutek ekspozycji na słońce czy inne czynniki zewnętrzne. Szukaj kosmetyków zawierających witaminę C, E, czy koenzym Q10, które działają ochronnie na kolagen i elastynę, zapobiegając przedwczesnemu starzeniu się skóry.

4.Nawilżenie skóry

Latem nasza skóra może łatwiej ulegać odwodnieniu, dlatego nawilżenie jest kluczowym elementem pielęgnacji. Wybieraj lekkie kremy i żele nawilżające, które odżywią skórę, jednocześnie nie obciążając jej.

5.Eksfoliacja 

Eksfoliacja to kluczowy etap pielęgnacji, który pomoże pozbyć się martwych komórek skóry i pobudzić jej naturalny proces odnowy. Wybieraj delikatne peelingi enzymatyczne lub mechaniczne, które nie podrażnią Twojej skóry, a jednocześnie przyniosą efekt odświeżenia i wygładzenia.

Pamiętaj, że każda skóra jest inna, dlatego warto dostosować pielęgnację do jej indywidualnych wymagań. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultację i poznać nasze podejście do pielęgnacji skóry!

Zapraszamy do kontaktu!

Zobacz również: Poznaj bezpieczne kwasy na lato!CosmoBelle Medical Center
Ul. Gen. Jankego 14,
40-612 Katowice
Tel: +48 509 563 700


💡 Do CosmoBelle Medical Center łatwo dojedziesz z Chorzowa, Mikołowa, Tychów, Łazisk, Rudy Śląskiej, Sosnowca i Mysłowic 🙂

Call Now ButtonKliknij i zadzwoń!