Kwasy na lato! 

Pielęgnacja skóry w czasie lata, stanowi spore wyzwanie. W tym okresie musimy zwracać szczególną uwagę na to jakie kosmetyki wybieramy, ponieważ niektóre z nich mogą niekorzystnie wpłynąć na naszą skórę. Wiele kontrowersji wzbudza stosowanie w okresie letnim preparatów z kwasami, jednak należy pamiętać, że odpowiednio dobrane są bezpieczne również w tym okresie! 

Poznaj 4 bezpieczne kwasy, które można stosować latem!

W związku z tym, dziś chciałybyśmy przedstawić Wam 4 BEZPIECZNE NISKOPROCENTOWE KWASY, które świetnie sprawdzą się w letnich miesiącach:

-kwas ferulowy – jest naturalnym antyoksydantem, który pomaga w ochronie skóry przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV. Ma również właściwości przeciwzapalne i rozjaśniające.

-kwas migdałowy – delikatnie złuszcza naskórek, redukując plamy pigmentacyjne i ujednolicając koloryt skóry. Dzięki niemu  skóra będzie promienna i pełna blasku, gotowa na letnie wyzwania. 

-kwas mlekowy i laktobionowy  poprawiaja teksturę skóry, stymulują produkcję kolagenu i wspomagają barierę hydrolipidową skóry. Zapewniają łagodne złuszczanie, które jest bardziej tolerowane przez skórę podczas wystawiania jej na działanie słońca.

Należy pamiętać, że preparaty z kwasami mogą w różnym stopniu uwrażliwiać naszą cerę na działanie promieniowania UV. Dlatego w czasie stosowania kwasów latem, codziennie stosuj fotoprotekcję SPF 50 i pamiętaj o jej replikacji co 2-3h! 

Skontaktuj się z nami, a my dobierzemy odpowiednią kurację do potrzeb Twojej skóry. Zadbamy o Twoje bezpieczeństwo i piękno, zapewniając efektywną i profesjonalną pielęgnację w letnim okresie! 

Zapraszamy do kontaktu!

Zobacz również: Zadbaj o swój uśmiech

CosmoBelle Medical Center
Ul. Gen. Jankego 14,
40-612 Katowice
Tel: +48 509 563 700


💡 Do CosmoBelle Medical Center łatwo dojedziesz z Chorzowa, Mikołowa, Tychów, Łazisk, Rudy Śląskiej, Sosnowca i Mysłowic 🙂