Technik Usług Kosmetycznych

Międzynarodowa Akademia Kosmetyki i Biznesu Cosmobelle kształci na najwyższym, europejskim poziomie spełniającym normy unijne.

Podstawowym celem kształcenia w zawodzie technik usług kosmetycznych jest profesjonalne przygotowanie absolwenta do pracy w salonach kosmetycznych, w gabinetach odnowy biologicznej, w ośrodkach Spa&Wellness lub zakładach kosmetycznych w kraju i za granicą. Absolwent może być pracownikiem firmy albo prowadzić samodzielnie działalność gospodarczą.

Międzynarodowa Akademia Kosmetyki i Biznesu Cosmobelle jest wpisana do ewidencji szkół i placówek niepublicznych, posiada uprawnienia szkoły publicznej i realizuje program ministerialny poszerzony o program autorski, który pozwala absolwentom na sprostanie wymaganiom rynku usług kosmetycznych.

Szkoła realizuje program MEN dla zawodu TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH 514207.

Słuchacze zapoznają się z zagadnieniami teoretycznymi zgodnie z programem nauczania.

PRZEDMIOTY NAUCZANIA:
– Anatomia i fizjologia
– Dermatologia
– Fizykoterapia
– Ratownictwo
– Chemia kosmetyczna
– Pracownia chemii kosmetycznej
– Kosmetologia
– Higiena
– Dietetyka
– Pracownia kosmetyki
– Psychologia
– Podstawy przedsiębiorczości
– Specjalizacja: Kreowanie wizerunku: wizaż – kamuflaż – charakteryzacja
– Specjalizacja: Laseroterapia
– Skinologia
– Język angielski w kosmetyce

Innowacyjne zaplecze naukowe, autorski program, nowoczesne systemy kształcenia gwarantują wysoki poziom zajęć oraz komfortowe warunki nauki.

Kształcimy swoich słuchaczy w sposób dający bogaty wachlarz szkoleń uzupełniających kwalifikacje zawodowe oraz  pogłębiających ich wiedzę i umiejętności.

Jeżeli zostaną wprowadzone w ciągu dwóch lat nauki nowości w kosmetyce nasi Słuchacze również zostaną z nimi zapoznani.

CO NAS WYRÓŻNIA:
– dodatkowe przedmioty nauczania np. Język angielski w kosmetyce
– wybór innowacyjnych specjalizacji z przyszłością
– dla najlepszych uczniów praktyki w ośrodkach współpracujących ze szkołą
– na zajęciach praktycznych, w naszych profesjonalnie wyposażonych pracowniach słuchacze poznają tajniki prawidłowego wykonywania podstawowych oraz nowoczesnych zabiegów kosmetycznych, pracownie wyposażone są w nowoczesne urządzenia kosmetyczne nieosiągalne dla innych placówek szkolących
– instruktorzy szkoły posiadają najwyższe kwalifikacje, wypracowaną metodykę kształcenia oraz wieloletni staż zawodowy również międzynarodowy
– zajęcia prowadzone są przez kosmetologów i lekarzy specjalistów
– w celu uzupełnienia oferty edukacyjnej słuchacze biorą udział w bezpłatnych pokazach i seminariach
– dostęp do nowoczesnych urządzeń kosmetycznych nieosiągalnych dla innych placówek szkolących:
* Laser IPL + RF – fotoepilacja, fotoodmładzanie, laserowe zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, leczenie  trądziku
* Body Health – Terapia próżniowa – oddziaływanie na skórną i podskórną tkankę łączną poprzez zastosowanie precyzyjnego masażu mechanicznego z równoczesnym wykorzystaniem podciśnienia.
* Urządzenie Collagen ProBody – bezpieczne i bezinwazyjne odmładzanie skóry
* Urządzenie do mikrodermabrazji diamentowej i odnowy naskórka, peeling kawitacyjny
* Aesthetic Advance – d’arsonval, prąd galwaniczny, termoterapia, termoterapia + mikrogalwanizacja.
* Liposukcja ultradźwiękowa – bezinwazyjne usuwanie komórek tłuszczowych współpraca z największymi koncernami kosmetycznymi, organizatorami imprez medialnych, bezpłatnych pokazów i seminariów
– w trakcie zajęć profesjonalne pokazy na modelkach
– Szkoła wydaje zaświadczenia wymagane przez ZUS, KRUS, WKU.

NAUKA
trwa 2 lata tj. 4 semestry

ZAJĘCIA
odbywają się w systemie zaocznym w ekskluzywnym, profesjonalnie wyposażonym obiekcie posiadającym multimedialne sale dydaktyczne oraz pracownie kosmetyczną

Absolwenci uzyskują tytuł: TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH

PRAKTYKA ZAWODOWA – 4 tygodnie
– w profesjonalnych salonach kosmetycznych, ośrodkach Spa&Wellness oraz centrach odnowy biologicznej
– dla najlepszych uczniów staż w renomowanym salonie kosmetycznym Cosmobelle oraz praktyki w ośrodkach współpracujących ze szkołą.

SPECJALIZACJA
Pod koniec trzeciego semestru Absolwenci mają możliwość wyboru specjalizacji:
1. Specjalizacja: Kreowanie wizerunku: wizaż, kamuflaż, charakteryzacja
2. Specjalizacja: Laseroterapia

SŁUCHACZ PO UKOŃCZENIU SZKOŁY OTRZYMUJE:
– świadectwo szkoły policealnej (druk MEN)
– po zdaniu egzaminu zewnętrznego dyplom z tytułem zawodowym: technik usług kosmetycznych (druk MEN)

CELM KSZTAŁCENIA na kierunku Technik usług kosmetycznych jest wykształcenie specjalistów w zakresie kosmetyki, którzy posiadają szeroką merytoryczną i praktyczną wiedzę pozwalającą im na wykonywanie zabiegów kosmetycznych, między innymi zabiegów rewitalizacji skóry, zabiegów opóźniających procesy starzenia oraz upiększania i korygowania niedoskonałości skóry, dokonywanie wyboru kosmetyków oraz wskazywanie ich zastosowania w oparciu o wiedzę farmakologiczną, a także posługiwanie się nowoczesną aparaturą, stosowaną w zabiegach kosmetycznych. Słuchacze nabywają umiejętności praktyczne w zakresie poprawy stanu fizjologicznego organizmu oraz działania w ścisłej współpracy z personelem medycznym (dermatologiem, alergologiem, chirurgiem plastycznym) podczas dokonywania zabiegów pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo. Zdobyta wiedza zawodowa pozwala im również na samodzielne organizowanie, urządzenie, wyposażenie i prowadzenie gabinetu kosmetycznego. Na poszczególnych etapach kształcenia nauka na tym kierunku obejmuje także zagadnienia z zakresu estetyki, promocji zdrowia, fizjoterapii i masażu, chemii kosmetyków, organizacji gabinetu kosmetycznego.

PERSPEKTYWY ZAWODOWE Absolwenci Międzynarodowej Akademii Kosmetyki i Biznesu Cosmobelle są merytorycznie i praktycznie przygotowani do wykonywania zawodu kosmetyczki w gabinetach kosmetycznych o pełnym zakresie świadczonych usług. W oparciu o przygotowanie ogólne, zdobytą wiedzę zawodową oraz praktyczną mogą zajmować stanowiska specjalistyczne oraz pomocnicze w rozwijającym się sektorze usług związanych z odnową biologiczną: w salonach piękności, profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, klubach fitness, ośrodkach promocji zdrowia i higieny osobistej, produkcji i dystrybucji kosmetyków oraz prowadzenia działalności informacyjnej o ich działaniu. Absolwenci kierunku Technik usług kosmetycznych mogą także, w ramach własnej działalności gospodarczej, otwierać prywatne gabinety kosmetyczne.
 
* kierunek zostanie uruchomiony gdy zbierze się odpowiednia ilość osób