Hybryda to kompromis pomiędzy tradycyjnym lakierem a bardziej “radykalnymi” odmianami manicure, np. żelowym czy akrylowym. Manicure hybrydowy nakłada się tak samo jak zwykły lakier, ale po nałożeniu utwardza się go przy pomocy specjalnej lampy UV. Zabieg ten nadaje nałażonej powłoce niezwykłe właściwości.

Wytrzymałość i jakość

Niewątpliwym atutem manicure hybrydowego jest jego naturalny efekt, co odróżnia go od tipsów czy paznokci akrylowych. Hybryda przypomina bardziej tradycyjny, świeżo nałożony manicure, a to dzięki wyjątkowej głębi koloru. Ta efektowna, z pozoru delikatna powłoka, jest niezwykle wytrzymała i to jest właśnie największą zaletą hybryd. Tego typu manicure, jeśli zostanie prawidłowo wykonany, utrzyma się w doskonałym stanie przez nawet trzy tygodnie. Nie musimy się przy tym obawiać efektu zmatowienia lakieru pod wpływem czasu, oprysków czy rys, które są na porządku dziennym w przypadku tradycyjnych lakierów. Utwardzona płytka prezentuje się zawsze świetnie, bez względu na intensywność wykonywanych czynności. Dzięki temu wykonując raz na 2-3 tygodnie zabieg manicure hybrydowego, możemy się cieszyć efektownymi, lśniącymi paznokciami bez skazy.

Łatwo, szybko i bezpiecznie

Do zalet manicure hybrydowego nalezy również łatwość i szybkość wykonania zabiegu. Wprawiona manicurzystka z salonu kosmetycznego wykona go w nawet pół godziny, a zdejmie już w kilka minut. Poza tym warto wspomnieć o bezpieczeństwie tego zabiegu. Manicure hybrydowy – w przeciwieństwie do tipsów czy żeli akrylowych – zapobiega degradacji płytki paznokcia, która nie wymaga zabiegów regeneracyjnych. Wręcz przeciwnie, hybryda chroni paznokieć utwradzając go i sprawiając, że jest mniej narażony na zarysowania czy złamania. Dzięki temu łatwiej “zapuścić” i wzmocnić paznockie. Ponadto na rynku dostępne są hybrydowe lakiery hypoalergiczne, które nie wywołują reakcji uczuleniowej. Podsumowując, hybryda to łatwy i bezpieczny sposób na piękne i trwałe paznokcie.