Cellulit, nierówności skóry, nadmiar tłuszczu – to powszechne problemy pojawiające się bez względu na płeć i wiek. Nowoczesna medycyna estetyczna dysponuje skutecznymi metodami bezinwazyjnymi, które wspomagają walkę z tymi przypadłościami bez użycia skalpela i długiej rekonwalescencji. Przykładem takiego zabiegu pozwalającego osiągnąć znakomite rezultaty bez ingerencji chirurgicznej jest endermologia.

Na czym polega endermologia?

Endermologia jest odmianą masażu bazującą na zjawisku podciśnienia. Urządzenie do endermologii wyposażone jest w specjalną głowicę z aparatem ssącym i dwiema rolkami, które poruszają się niezależnie od siebie. Głowica zasysa kolejne fragmenty skóry w formie fałdów masując je zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Taka technika działa na skórę dwojako: z jednej strony pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, a z drugiej stymuluje procesy metaboliczne i przyspiesza spalanie tłuszczu. Dlatego też zabieg wykonywany jest na całe ciało, zarówno na brzuch, nogi i okolice pośladków, gdzie likwidowany jest cellulit i nierówności, jak i na dekolt, szyję i twarz, gdzie produkcja włókien kolagenowych odmładza skórę i wygładza zmarszczki. Ponadto zabieg endermologii przyspiesza usuwanie toksyn, pobudza krążenie oraz udrażnia układ limfatyczny.

Efekty zabiegu

Jakie efekty przynosi zabieg endermologii?

  • Zmniejszenie cellulitu – tzw. “pomarańczowa skórka” zostaje widocznie zredukowana, nawet w przypadku cellulitu odpornego na dietę i ćwiczenia.
  • Redukcja nierówności skórnych – drenaż limfatyczny skutkuje usunięciem obrzęków i pomaga uzyskać gładką skórę bez widocznych grudek, rozstępów czy blizn pooperacyjnych.
  • Wyszczuplenie sylwetki – rozbijanie tkanki tłuszczowej i pobudzanie metabolizmu wspomaga walkę ze zbędnymi kilogramami.
  • Modelowanie ciała – redukcja tkanki tłuszczowej i ujędrnienie ciała pomaga uzyskać ładniejszą sylwetkę.
  • Odmłodzenie twarzy i ciała – produkcja kolagenu widocznie odmładza skórę, ujędrniając ją i redukując zmarszczki.
  • Poprawa krążenia krwi – endermologia zalecana jest dla osób z zaburzeniami krążenia, np. syndromem niewydolności żylnej.
  • Rozluźnia mięśnie – masaż ciśnieniowy zmniejsza napięcie mięśni i rozluźnia stawy, wobec czego polecany jest po wysiłku fizycznym i w rehabilitacji po urazach.